BİR MÜBAREK ADAMIN CENAZESİ

Geçtiğimiz günlerde Köln’de vefat eden Mübarek Garip büyüğümüzün cenazesi bugün Güneşli Kazakkent Altay Camii’nde kılınan öğle namazını müteakip kaldırıldı.

Cenaze namazını Mübarek büyüğümüzün Köln’de devam ettiği caminin imamı İstanbul’a gelerek bizzat kıldırdı. İmam namaz öncesi yaptığı konuşmada değerli büyüğümüzün ismi gibi mübarek bir insan olduğunu camiye sabah namazı ile gelip yatsı namazıyla çıktığını ifade etti.

Hocanın bu sözleri tüm cemaati duygulandırdı. Eğer böyle bir hal ile hallenip musalla taşına yattığımızda bize de böyle güzel dilek ve temenniler nasip olsa keşke diyenler oldu. Ama tabii bu kolay değil, dünya hırsı ve diğer fani duygular bizleri hatalar yaptırıyor, zaman zaman kalpler kırdırıyor.

Fotoğraflarda cenaze namazı öncesinde, cami içinde Türkiye Kazaklarının hocalarından Ati Hoca ve Bereket Hoca dualar okudular ve yakın akrabalarından helallik istediler.

Gerçekten iyi bir insandı. Kendisi ilme ve ilim adamlarına çok hürmet ederdi. Bu açıdan bize çok yakın ilgi gösterir, teveccüh gösterirdi.

Silivrikapıdaki aile mezarlığına defnedilen Mübarek Garip agamıza Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Abdulvahap KARA