NAZARBAYEV’TEN PUTİN’E TAZİYE MESAJI

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’e başsağlığı mesajı gönderdi.

nazarbayev-03

Kazakistan Cumhurbaşkanlığı’nın Akorda Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Nazarbayev’in Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi Andrey Gennadyeviç Karlov’un suikaste kurban gitmesiyle ilgili haberleri büyük bir üzüntüyle öğrendiği belirtildi. Mesajda A. Karlov’un yetenekli diplomat ve meslektaşları arasında saygın bir isim olduğu, Rusya ve Türkiye ilişkilerinin güçlenmesine çalıştığı ifade edildi.

“Bu suikast, terörle mücadele yolunda tüm dünyanın güç birliği yapmasının gerekliliği hususundaki kanaatimizi bir defa daha pekiştirdi. Hiçbir şiddeti haklı çıkarmak mümkün değildir. Kazakistan terörizmin her türlüsünü şiddetle kınar” denildi mesajda ayrıca. Nursultan Nazarbayev Kazakistan halkı ve kendi şahsı adına A. Karlov’un akrabaları ve yakınlarına da başsağlığı diledi.

(Kazakçadan çeviren Abdulvahap Kara)

Haberin orjinali için bkz: http://www.inform.kz/kz/elbasy-putinge-turkiyadagy-rf-elshisinin-kazasyna-baylanysty-konil-aytty_a2981415

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.