ÖZBEK TERÖRİST DEMEKTE ISRAR EDEN MEDYA KURUMLARINI PROTESTO EDİYORUM

Teröristin dini, milliyeti, mezhebi olmaz. Terörist teröristtir. Reina katliamını yapan teröristin DAEŞ’li olduğu kesin kanıtlarla ortaya çıkmıştır. Dini milliyet’i ne olursa olsun Masharibov isimli insan kasabı alçak bir DAEŞ teröristidir. Şimdi buna kalkıp ikide bir Özbek teröristi demenin ne anlamı var? O bir DAEŞ teröristidir. Bir DAEŞ teröristi Avrupa’da katliam yaptığı zaman Avrupalılar “Müslüman terörist” dediğinde Türk basını ayağa kalkıyor.

[code language=”css”] <meta property="og:image" content=" http://www.abdulvahapkara.com/wp-content/uploads/2017/01/DAEŞ-TERORIST-1.jpg " /> [/code]

“O Müslüman olamaz. O bir DAEŞ teröristidir. İslam terörizmi desteklemez. Aksine İslam dini barış dinidir. İnsan öldürülmesini hiçbir şart altında kabul etmez. Avrupa basını “Müslüman terörist” demekle tüm İslam alemini töhmet altında bırakarak, islamofobi yaratmak istiyor. Onun için Müslüman teröristi diyor” şeklinde Avrupa basınını eleştiriyor. Ki, bu doğrudur. Biz de aynı eleştiriyi yapıyoruz.

Ama iş Türk dünyasına gelince aynı hassasiyet gösterilmiyor ve “Özbek teröristi”, “Kırgız teröristi” denilerek adeta bir Türk dünyası fobisi yaratılmak ve böylece Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri arasına nifak sokulmak isteniyor. Bu sebeple DAEŞ teröristine “Özbek teröristi” diyerek bilerek veya bilmeyerek Türk dünyası düşmanlığına çanak tutan tüm medya kuruluşlarını protesto ediyorum. Sağ duyulu basın mensuplarını ise bu oyuna alet olmamaya ve alçak Masharibova DAEŞ veya İŞİD teröristi demeye çağırıyorum.

Prof. Dr. Abdulvahap Kara

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.